logo

مصاحبه‌ با مدیران اثر پویش، یکی از مراحل پیوستن به این شرکت است.

جلسه‌ی مصاحبه می‌تواند شامل گفت و گویی درباره‌ی سابقه‌ی کار شما، پرسش‌های فنی و تخصصی و حتی درخواست برای پاسخ‌گویی به یک پرسش عمومی باشد. نوع پرسش‌ها بسته به این که قصد کار در چه جایگاه شغلی را داشته باشید، متفاوت است، اما هدف همه‌ی آن‌ها، شناسایی توان‌مندی‌ها و قابلیت‌های رشد شماست.به هر صورت، ما به دنبال آن دسته از نیروهای فعال، متفکران خلاق و پر شور و انرژی هستیم که می‌خواهند محیط و شرایط اطراف خود را روز به روز بهتر سازند.

در این جا، توصیه‌ه

 

ایی برای حضور در جلسه‌ی مصاحبه مطرح شده است که می‌تواند برای شما سودمند باشد:

● با آرامش خاطر در جلسه‌ی مصاحبه شرکت کنید. ممکن است در جریان یک مصاحبه، چند نفر از مدیران به صورت پی در پی با شما مصاحبه داشته باشند.

● آنچه در جلسه‌ی مصاحبه مورد توجه قرار می‌گیرد، هوشمندی و توانایی‌های شماست، بنابراین پوشیدن لباسی که عرف جامعه باشد، در جلسه‌ی مصاحبه‌ کفایت می‌کند.

 

●  تلاش کنید به راحتی، با مصاحبه‌کننده به گفت و گو بنشینید. نیازی به استفاده از شیوه‌ی خاصی از بیان مطالب نیست و بیش‌ترین نکته‌ای که به پیشبرد جلسه کمک خواهد کرد، شفافیت و صداقت شماست.

● پاسخ‌های کوتاه و دقیق برای پرسش‌هایی که مطرح می‌شود، داشته باشید. رفتن به حاشیه‌ در بیان مطالب، می‌تواند دقت مصاحبه را کاهش دهد.

●به خاطر داشته باشید که جلسه‌ی مصاحبه، فرصتی برای شماست که با ما بیش‌تر آشنا شوید و فرصتی برای ما تا این که شما را بیش‌تر بشناسیم. به این خاطر، پرسش‌های خود را

 

مطرح کنید، گوش فرا دهید و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید. ممکن است این جلسه‌، آغاز زندگی جدیدی برای شما باشد.

مطالبی در مورد اشتباهات رایج در مصاحبه های شغلی و استخدامی را خواهید شنید و همچنین پاسخهای مناسب برای سوالات و پرسشهای متداول در مصاحبه شغلی مطرح خواهد شد. از جمله نکاتی که در مراحل اولیه به آن اشاره شده شناخت ابتدایی از محلی است که برای مصاحبه به آن مراجعه میشود٬ آشنایی با ادبیات آن شغل و اصطلاحات مربوط به آن حوزه که بسیار حائز اهمیت است .همین طور ایجاد ارتباط چشمی مناسب٬ توجه به زبان بدن ٬ لباس رسمی مناسب و… میتوانند از موارد قابل توجه باشند.

این فایل را میتوانید دانلود کنید یا به صورت آنلاین بشنوید…

00:00
 
00:00